(04.10.2016)

Prijenos svete mise iz naše župe na HRT-u

U nedjelju, 09. listopada 2016. Hrvatska radiotelevizija će na prvom programu emitirati izravan prijenos svete mise iz naše župne crkve iz Novigrada na Dobri s početkom u 10 sati. Prijenosu svete mise prethodit će reportaža o župi s početkom u 9.50 sati. Svi koji mogu neka se uključe u sveto misno slavlje u našoj crkvi, a ostali neka prate prijenos putem HRT-a.

(02.12.2015)

Zaručnički tečaj 04.12. - 06.12.2015.

Zaručnički tečaj namijenjen je svima onima koji žele sklopiti sakrament kršćanske ženidbe. Idući zaručnički tečaj u našoj župi održavat će se od 04. do 06. prosinca 2015. u pastoralnom centru sv. Vinka Paulskog u Novigradu na Dobri. Prijavu za zaručnički tečaj možete izvršiti putem internet stranice Ureda za pastoral obitelji www.obitelj-zg.nadbiskupija.hr. Tečaj počinje u petak u 18 sati.

(23.09.2015)

Obnova kipa Presvetog Srca Isusova

U tijeku je prikupljanje sredstava za obnovu kipa Presvetog Srca Isusova iz kapelice u Karniru (ulaz u Crikveno selo). Svoje dobrovoljne priloge za obnovu možete uplatiti na transakcijski račun Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije Novigrad na Dobri HR51 2400 0081 1058 8061 9 otvoren u Karlovačkoj banci d.d. uz naznaku svrhe plaćanja "za obnovu kipa Srce Isusovo". Unaprijed zahvaljujem, a Bog neka nagradi svaki vaš dar koji će biti pretvoren u ono što nam je najsvetije.

p. Filip Vicicć CM

(23.09.2015)

Zaručnički tečajevi

Tijekom pastoralne godine 2015./2016. utvrđeni su sljedeći termini zaručničkih tečajeva u Župi Uznesenja BDM Novigrad na Dobri: 09.10. - 11.10.2015.; 04.12. - 06.12.2015.; 05.02. - 07.02.2016.; 11.03. - 13.03.2016.; 10.06. - 12.06.2016.

(25.10.2014)

Hostel & Restoran STARI FAROF

U rujnu 2014. u pastoralnom centru Sv. Vinka Paulskog s radom su počeli Hostel & Restoran STARI FAROF. Otvorenog su tipa, a više informacija možete pronaći na internet stranici www.fidus-zg.hr .

(07.01.2014)

Monografija Župe Uznesenja BDM Novigrad na Dobri

U travnju 2013. Župa je izdala Monografiju koja se sastoji od tri osnovne tematske cjeline: 1. o Župi Novigrad na Dobri; 2. o povijesti Novigradskog kraja; 3. o društvenom životu. Tematske cjeline su kroz poglavlja razrađene na sljedeće dijelove: 1. Zemljopisni položaj i prirodne značajke župe 2. Kronološka povijest župe - sažetak crkvene povijesti prikazane u župnim spomenicama i maticama, kronologija svećenika i glavnih vjerskih zbivanja... 3. Sakralni objekti – župna crkva od prvog spomena do danas uz prikaz konzervatorsko-restauratorskih radova u novije vrijeme, kapelice i sakralna obilježja 4. Duhovni život i statistika župe – najstarija prezimena u župi, najčešća osobna imena, demografska slika i kretanja 5. Duhovne osobe rodom iz župe 6. Povijest Novigradskog kraja – vezano uz stari Frankopanski grad, Karolinsku cestu i stari most, te ergelu i Strahovnjak 7. Ekonomski razvoj – gospodarsko prosvjećivanje i najstariji zanati 8. Iseljeništvo našeg kraja, odlazak, teški prvi dani života u iseljeništvu..... 9. Domovinski rat i poginuli branitelji s područja naše župe 10. Povijest školstva 11. Znamenite i zaslužne osobe iz župe 12. Narodni običaji novigradskog kraja 13. Društva i udruge koje djeluju na području župe Pred nama je po prvi put ispisana riječ o Novigradu na Dobri, župi, mjestu i svim događanjima na 408 stranica i prikazana kroz 250 slika, koja govori svima a najviše onima koji su s Novigradom na bilo koji način povezani. Ova je knjiga svojevrstan izraz zahvalnosti i svima onima koji su kroz povijest u spomenutim događajima sudjelovali molitvom, žrtvom, radom, riječju, djelom i darom. Neka po ovoj knjizi lijepa sjećanja ostanu živa, a povijest župe trajna i neizbrisiva. Sa zahvalnošću zazivam zagovor Blažene Djevice Marije na autore i čitatelje ove monografije naših dana i budućeg vremena. Monografija se može nabaviti po cijeni od 250 kn u župnom uredu u Novigradu na Dobri.

ZnovostiBG
tag heuer replica